KONST / Litografier / Färglitografi 7451300
*
nr 745 1300
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), kvinna, 177/260, signerad, motivets mått: 51x31
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 17:38:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/2 16:58:00
1
300 kr
1/3 17:33:07
2
500 kr
5/3 17:30:01
3
400 kr
5/3 17:30:31
3
500 kr
5/3 17:31:10
3
Vinnande bud
5/3 17:33:22
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28
*
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
nr 745 1300
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), kvinna, 177/260, signerad, motivets mått: 51x31
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/2 16:58:00 | 1 | 300 kr |
1/3 17:33:07 | 2 | 500 kr |
5/3 17:30:01 | 3 | 400 kr |
5/3 17:30:31 | 3 | 500 kr |
5/3 17:31:10 | 3 | Vinnande bud |
5/3 17:33:22 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk mÃ¥lare och scenograf.Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28